Alma T300 HD

• kompaktný
    • len H.264/HEVC.

Spokojnosť .

• , zakúpené v TPD.sk

Zariadenie používam asi týždeň, takže ide skôr o prvé dojmy ako o skúsenosti z používania. Zapojenie a spustenie bolo jednoduché (cez HDMI). Zaregistrovanie Plustelky prebehlo bez problémov prostredníctvom sms (cca do 10. minút sa odblokovali aj platené programy). Do 14. dní sa treba zaregistrovať na stránke Plustelky a zaplatiť príslušný poplatok v prípade záujmu, inak platené programy prestanú fungovať (nevzťahuje sa to na ČT1 a 2). Menu je jednoduché, relatívne prehľadné, nechýbajú základné možnosti úpravy obrazu a zvuku. Vyhľadanie a naladenie kanálov trvalo niekoľko minút (odhadom 6 - 7min.). Zoradenie kanálov je lepšie a jednoduchšie ako u pripojeného TV Samsung. Kvalita obrazu a zvuku pre bežného diváka v poriadku. Prepínanie kanálov trvá cca 1 - 1,5 sek. Mne osobne sa nepáči EPG a jeho zobrazenie - je to ale čisto subjektívny pocit, nakoľko som zvyknutý na EPG z druhého TV LG (a používanie ovládača Magic Motion). Ako nevýhodu by som uviedol nutnosť používať ďalší ovládač (k TV na jeho zapnutie a potom k set-top boxu). Popis funkcii na diaľkovom ovládači nesedí celkom podľa priloženého návodu (hlavne čo sa týka teletextu - teda označenia farebných tlačidiel). Ak sa toho zariadenie dožije , bude mu chýbať podpora do budúcnosti - teda ak sa DVB-T2 vysielanie uberie smerom HEVC/h.265, nakoľko ho podľa dostupných informácii nepodporuje. Zatiaľ je o tom ticho a na trhu nie je veľa set-top boxov, ktorý by podporovali tento kodek a fungovali aj s kartou Plustelky. Dva som vyskúšal a oba som vrátil v zákonnej lehote (cena bola okolo 150 EUR, systém Linux v nich bol pre mňa zložitý). Čítal som množstvo negatívnych recenzií na toto zariadenie, no vzhľadom na cenu a možnosti trhu nie je iná možnosť - kupovať nový TV sa mi nechce. Snáď nebudem musieť za pár týždňov alebo mesiacov pridať aj ja jednu.

Slovenské menu
DivX
Teletext
DVB-T2 tuner
Záznam na USB (PVR)

Ocenenie

Produkt roku 2017 - Top v kategórii

Multimediálne Set-top-box pre príjem digitálneho pozemného vysielania s funkciou nahrávania PVR, Timeshift s integrovaným kryptovacím systémom Irdeto, vhodný pre príjem Pay TV Plustelka.

Okrem príjmu voľne vysielaných DVB-T a T2 kanálov, podporuje prijímač dekryptování kódovaných kanálov systémom Irdeto.
Veľký, krásne do ruky padnúci diaľkový ovládač s veľkými tlačidlami sa vám stane príjemným spoločníkom.

• TOP Produkt kategórie v súťaži ProduktRoku 2017, ktorá vyhlasuje najpopulárnejšie produkty podľa preferencií spotrebiteľ...

Zobraziť celú recenziu na www.produktroku.sk

• kompaktný
    • len H.264/HEVC.

Spokojnosť .

• , zakúpené v TPD.sk

• , zakúpené v Obchodný dom Bojná

• Môžem sledovať stanice Viasat Nature, Viasat History a iné
    • stanice za výhodné ročné predplatné.

• funguje bezchybne .....spokojnosť

• Malé zariadenie , ktoré po pripojení antény a nasmerovaní na vysielač a po zaplatení Plustelka 36€ na rok poskytuje 27 staníc v dobrej kvalite. Dá sa nahrávať na disk pri časovači aj keď je zariadenie vypnuté. Ľahká a rýchla montáž a oživenie. Prehrávanie filmov z disku 1TB bez problémov.
    • Pomalšie prehadzovanie kanálov, niekedy treba chvíľu čakať. Ale ak nemám možnosť satelitu, tak je to prijateľné riešenie,.

Dobrý produkt. Aj po vypnutí sa nič nezmení. Možnosť časového nahrávanie. Slovenské prehľadné a dobré menu.
    Prehrávanie filmov z disku NFTS bez problémov.

• , zakúpené v Obchodný dom Bojná

• Tento prijímač pozemného TV vysielania je určite lepší ako jeho predchodca. A hlavne sa už dá vypnúť auto aktualizácia programovej ponuky. Ručne si doladím len to čo chcem.

Odporúčam každému kto má ešte starší TV prijímač a tiež každému kto si relatívne nedávno kúpil TV prijímač a ten nemá podporu DVB-T2 .

• spokojnosť
    • neviem

• - možný PLATENÝ príjem Markíza ,Doma,Dajto od 19.6.2017
    • v balíku za 5,99€ / mes. Alebo v prebiehajúcej akcií 2,99€/mes. pri platbe na 12 mesiacov vopred. ( 35,88 €/ rok)
    • - ALE INÁČ VOBEC NIČ
    • od 19.6.2017 už stráca všetky pozitíva. Od tohoto dátumu vypadnú z ponuky aj ČT1 a ČT2 a prejdú do platenej ponuky (čo je od PLUS TELKY pekný podraz.) Veľa ľudí čo poznám kupovalo tento príjimač práve pre volný príjem ČT 1a2 takže pokiaľ by ste ho chceli na štandardný neplatený príjem, je úplne zbytočné ho kupovať. v ponuke je veľa iných ale hlavne oveľa kvalitnejších prímačov.

Je to drahá haraburda ktorá začiatkom 2020 skape a budete kupovať nové príjimače. Celkovo úplne nejasná a neprehľadná koncepcia plustelky do budúcnosti ktorá čas od času vystrelí naslepo nejaký marketingový "PLÁN" by nás mala skôr orientovať na nejaké iné riešenie (možno SAT ,dľa dostupnosti kábel, atď.) Osobne si myslím, že balík za 5,99€ mesačne je ťažka parodia na poskytovaťeľa TV programov. Obsahová skladba a počet programov za tieto peniaze určite nestojí. kúpa tohoto príjmača od 19.6.2017 stráca akýkoľvek význam. Markízu a ostatné trapošské TV dostanete v základnom balíku SKYLINK len za servisný poplatok 3,69€/ mesiac a máte 41programov z toho 22 v HD. Kúpil som ho v minulosti rodičom ale dnes už v žiadnom prípade neodporúčam kúpu. Leda ak by sa znížila cena balíčka ŠTANDARD tak na 2,5€ /mesiac.